Rekuperačné vetranie domov, bytov, kancelárii ... priamo od výrobcuDomov

O nás

Produkty

Ceny

Galéria

Časté otázky

Prečo rekuperáciu od nás?

KontaktFACEBOOK

Pasívne domy

S výrobou rekuperátorov a príslušenstva sme začali pred troma rokmi, a to výrobou a montážou do pasívnych domov, ktoré sme stavali.
Vzhľadom na viac ako 8 ročné skúsenosti nielen v oblasti pasívnych domov, ale aj meraní domov termovíznou kamerou, sme sa rozhodli aj pre výrobu rekuperátorov.

Na Slovensku totiž pretrváva doslova kalamita v oblasti nehygienického bývania, v panelákoch a rodinných domoch sa menia okná, tie sú dokonale tesné, a v kombinácii so zateplením polystyrénom murivo rýchlo navlhne a následne prichádzajú na rad plesne... Život v nezdravom vydýchanom prostredí s vysokou hodnotou CO2 je na Slovensku štandard.


Plesne, bacily, CO2, vlhosť, prach ... to všetko rekuperácia odvedie z vášho domu a privedie dnu vonkajší vzduch ale prečistený filtrami.

Rekuperácia totiž neustále vetrá celý dom / byt, vysušuje ho odvádzaním prebytočnej vlhkosti, prináša svieži pocit, ako keby ste mali otvorené okná, šetrí Vám množstvo kW energie, ktoré by ste inak vypúšťali von oknom, nakoľko rozdiel v privadzanej a odvadzanej teplote je v interiéry celoročne minimálny, vdaka vysokej účinnosti výmenníka.

A další dôvod, okrem zdravotného a energetického hladiska, prečo sme rekuperácie začali vyrábať je samozrejme aj cena. Celková cena za inštaláciu je od nás nižšia niekedy o tisíce € preto, lebo neplatíte 3-4 firmám, ktoré si jednotlivé komponenty navzájom predávajú. To čo nevieme vyrobiť nakupujeme priamo od výrobcov, neplatíme predražené reklamy, nemáme sieť dealerov, ani predajcov ktorí si naúčtujú 30-50% provízie. Tieto peniaze zostávajú Vaše.